+48 95 763 92 35

PL | EN | DE | FR

aktualności i wydarzenia


2016-04-18

Na czym polega korozja metali?


Na czym polega korozja metali?Na czym polega korozja metali?Na czym polega korozja metali?
Korozja metali to proces stopniowego zniszczenia powierzchni (struktury) metalu w wyniku chemicznych reakcji ze składnikami otoczenia w jakim się znajduje. Szybkość zachodzących zmian korozji metalu zależy od czynników fizycznych lub mikrobiologicznych. Wyróżniamy dwa procesy korozji: e... więcej»

2016-04-11

Co to jest pasywacja?


Co to jest pasywacja?Co to jest pasywacja?Co to jest pasywacja?
Pasywacja to proces chemiczny lub elektrochemiczny, który powoduje przejście metalu ze stanu aktywnego w stan pasywny. Proces pasywacji polega na tym, że wierzchnia warstwa atomów ulega reakcji – tworzy się cienka warstewka związku, który dalej nie ulega już reakcji. Kiedy dochodzi do cał... więcej»

2016-03-30

Portal emetale.eu wyjaśnia ważne procesy


Portal emetale.eu wyjaśnia ważne procesy  Portal emetale.eu wyjaśnia ważne procesy  Portal emetale.eu wyjaśnia ważne procesy
Na naszym branżowym portalu spawalniczym emetale.eu zamieściliśmy trzy ważne procesy związane z naszą działalnością. Pierwszym procesem jest szlifowanie - obróbka wykończeniowa na powierzchni materiału szlifowanego. Drugim zagadnieniem jest galwanizacja, ważny proces chroniący materia... więcej»