+48 95 763 92 35

PL | EN | DE | FR
2019-10-31

Prasa krawędziowa w służbie naszego zakładu


Prasa krawędziowa w służbie naszego zakładu

Prasa krawędziowa służy do gięcia arkuszy blachy. Do procesu gięcia służą specjalne stemple i matryce, które pozwalają wyginać arkusze blachy pod dowolnym kątem oraz zagniatania czy karbowania.

Prasa krawędziowa standardowo zbudowana jest z ramy w kształcie litery C z belką dolną, na której osadzona jest matryca (płaszczyzna pozioma) oraz ruchomej górnej belki (płaszczyzna pionowa) na której osadzony jest stempel poruszany za pomocą dwóch zsynchronizowanych cylindrów hydraulicznych. Podstawowymi parametrami prasy krawędziowej są siła nacisku (jednostka w tonach), maksymalna długość gięcia (jednostka w mm) oraz prędkość gięcia i liczba osi.

W przemyśle możemy spotkać inne rodzaje pras jak: elektryczne, pneumatyczne, hydrauliczne, mechaniczne. Aktualnie większość pras dostępnych na rynku sterowana jest komputerowo (CNC). Dzięki takiemu mamy wpływ na precyzję i wysoką powtarzalność.

Nasza firma poleca Państwu usługi gięcia na prasie krawędziowej. Do gięcia służy nam wysokiej jakości prasa krawędziowa DURMA AD-R 25100, o nacisku 100 t., do 2,5m długości giętego elementu. Nasza prasa typu AD-R cechuje się wysoką technologią mająca wpływ na powtarzalność procesu, energooszczędnością oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Nasze usługi gięcia prasą krawędziową polecamy wszystkim kontrahentom z kraju jak i z zagranicy. Zachęcamy do stałej i ścisłej współpracy z naszą firmą w zakresie obróbki skrawaniem, usług spawalniczych, cięcia laserowego czy malowania proszkowego.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w naszym zakładzie w Błotnicy 1, woj. lubuskie oraz pod numerem telefonu +48 95 763 92 35.

Polecamy nasze usługi gięcia prasą krawędziową.

«powrót